fong1975

Самый современный финский сторожевой катер - сгорел.

Восточный ветер принес новость.   Интересную. 

А  пока интересная заметка из латышской прессы.  В  те дни об этой истории написали многие прибалтийские газеты. И  да  оставлю без перевода. В наш то век  интернета это не проблема. Картинки на тему но не о конкретном судне. 

1931.06.13 Latvijas Kareivis

Sadegusi modernākā somu krastu apsar dzības motorlaiva.

Ugunsgrēks uz motorlaivas «WMW 3».

Katastrofas iemesls — elektrisko vadu īs  savienojums.

Naktī uz aizvakardienu pīkst. 3 uz somu krastu sardzes motorlaivas «WMW 3» piepeši izcēlās ugunsgrēks. Uguns izplatījāstik ātri, ka 8 vīru lielais ekipažs, redzēdams, ka ugunsgrēku apdzēst nav iespējams, un baidīdamies no degvielu eksplozijas, atstāja motorlaivu un glābšanas laivā mēģināja sasniegt krastu. Motorlaiva dažās minūtēs pilnīgi sadega un nogrima.

Ugunsgrēku ievēroja citi sardzes kuģi, kaspiesteidzās nelaimes vietā un uzņēma avarējušās motorlaivas ekipāžu. Izmeklēšanā noskaidrots, ka uguns izcēlusies no elektrisko vadu īssavienojuma. Zaudējumi sniedzas pie 1.700.000 somu marku.

Kā norisinājusies katastrofa.

Nogrimusē somu robežsargu motorlaiva trešdien pirms avārijas bija izbraukusi kontroles braucienā pa Somu jūras līci un uz tās atradās iekšlietu ministrs Borns, darba ministrs Kilpelainens un citas augstākas amatpersonas. Kad motorlaiva bij. nogādājusi minētās personas Helsinkos, tāpīkst. 22 atgriezās jūrā. Kad motorlaiva atradās apm. 7 jūras jūdzes no Erensgrundas, dežurējošais mašīnists pamanīja māsiņu telpā dūmus. Tūliņ sacēla trauksmi un pielika visas pūles, lai apdzēstu uguni, tomēr drīz nācās pārliecināties, ka tas naviespējams. Tā kā uguns izplatījās ļoti ātri un bija jābaidās no benzina rezervuāra eksplozijas, kapteinis pavēlēja kuģa ļaudīm sēsties glābšanas laivā. Dažiem no tiem, kas bija nolikušies gulēt, nebija pat laika apģērbties un tie iesēdās laivā apakšveļā.

Tikko laiva bija attālinājusies no kuģa 100—150 metrus, kad uguns sasniedza benzina rezervuāru un notika eksplozija, kas radīja lielu dūmu mākoni. Kad tas izklīda, no kuģa nebija atlikušas nekādas pēdas. Pēc stundas kuģa ļaudis izglāba otrs robežsargu kuģis «Merikotka». Bojā gājusē motorlaiva uzbūvēta tikai pagājušā gadā Helsinkos. Tai bija trīs motori, kopā 1200 HP stipri, un tā bija modernākā no visiem somu krastu apsardzības kuģiem. Lta.

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.